Mutlu Şehirde Mutlu Aileler Mutlu Çocuklar

Osmaniye Belediyesi, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında Oyuncu Anne Şermin Çarkacı ’yı Osmaniyeli annelerle buluşturdu.

İlk defa Osmaniye’ye gelen Oyuncu Anne Çarkacı, Osmaniye Belediyesi Kent Müzesini gezdi.

Kent müzesini gezdikten sonra Başkan Kadir Kara ile birlikte Rahime Hatun Meydanı’na taşınan Mutlu Çocuk Kütüphanesini gezerek çocuklarla bir araya geldi.

Çocuklarla bir müddet sohbet eden Çarkacı ve Kara, hatıra fotoğrafı çekilerek Mutlu Çocuk Kütüphanesini sanatla güzelleştiren Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) resim kursu öğrencilerine sertifika verdi.

MUTLU ŞEHİRDE MUTLU AİLELER MUTLU ÇOCUKLAR

Osmaniye Belediyesi tarafından anneler günü etkinlikleri kapsamında Mutlu Şehirde Mutlu Aileler Mutlu Çocuklar konulu seminer düzenlendi. Türkiye genelinde Oyuncu Anne olarak tanınan Şermin Çarkacı’ya Osmaniyeli bayanlar yoğun ilgi gösterdi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde anne, babalara ve anne, baba adaylarıyla oyuncu anneliğin sırlarını paylaşan Şermin Çarkacı seminerine başlarken katılımcıların tümünden ayağa kalkıp birbirlerinin anneler gününü kutlamalarını ve tanışmalarını istemesi samimi bir atmosfer ortaya çıkardı. Çocuklarla nitelikli vakit geçirmeninpüf noktalarını Osmaniyeli anneler ve anne adaylarına aktardı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptığı konuşmada; “Belediyecilik sadece rutin hizmetleri yapmak değildir. Bunlar asli görevlerimiz ama, bunun dışında sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında bu şehrin sosyo ekonomik kültürel anlamda kalkınmasında katkı sağlayacak her türlü faaliyeti göstermekte sorumluluklarımızdan bir tanesi olduğunu biliyoruz. Bu düşünceden hareketle özellikle siz hanımefendilerin ve çocukların çok sevdiği Oyuncu Anne Şermin Çarkacı hanımefendiyi davet ettik. Kendilerine hoş geldiniz diyor Osmaniye adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Osmaniye’de olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Oyuncu Anne Şermin Çarkacı, akıcı ve dostane bir dille kendisini dinlemeye gelen anne ve anne adaylarına keyifli saatler yaşattı.Ev yaşamında çocuklara ait alanlar oluşturulması gerektiğini vurgulayan Çarkacı, çocukların oyuncaklarının kategorize edilerek yerleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Kitapların da aynı zamanda birer oyuncak olduğunu ifade eden Çarkacı, kitapları çocukların ulaşabileceği yerlere yerleştirilmesi ve Çocuk kitabı istediği zaman alıp okuyabilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Ailelere tarihimizi tanıma açısından Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi ve Mutlu Çocuk Kütüphanesine mutlaka götürüp gezdirmelerinin gerektiğini vurgulayan Şermin Çarkacı, düzenlediği imza programında hayranları ile sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

19 Mayıs 2017 - Osmaniye 117 Okunma


Sosyal Anket

Osmaniyespor'un gidişatından memnun musunuz?


YÜKLENİYOR