Türk Devleti Katliam Yapmaz!

Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy TBMM Genel kurulunda Faili Meçhul Cinayetler üzerine verilen önerge üzerine MHP grubu adına konuştu.

DİĞER FOTOĞRAFLAR

MHP Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy konuşmasına 24 Mayıs 1993 tarihinde terör örgütü PKKnın Bingölde gerçekleştirdiği katliamı hatırlatarak başladı ve tüm şehitlere rahmet diledi.

Ersoy Faili Meçhul Cinayetler konusunun bilinçli olarak belli zamanlarda ülke gündemine getirildiğini belirterek 17 bin kişinin devlet tarafından faili meçhul cinayetlerle katledildiği iddiaları PKK terör örgütünün bir psikolojik operasyonunun yerli ve yabancı odaklar ve uzantılarıyla Türkiyede yaptıkları bir uygulamadır dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 1984ten beri terör örgütü PKK ile mücadele ettiğini bu mücadelenin çok yönlü olarak söz konusu tarihten bugüne devam ettiğini söyleyen Ersoy Türk tarihinde Türk devletinin katliam yapmasının söz konusu bile olamayacağını belirtti.

Bugün sözde faili meçhul cinayetler konusunu gündeme getirenlerin ülkemizin Güneydoğusundaki insanlarımızın terör örgütünden gördükleri baskıyı şiddeti görmediklerini bölgede otorite sağlamak için örgütün gerçekleştirdiği katliamları görmezden geldiklerini söyleyen Ersoy bu konuyu gündeme temcit pilavı gibi sık sık gündeme getirenler öncelikle araştırmaya buradan başlasın evlatları terör örgütü tarafından kaçırılan ailelerden başlasın dedi.

Terör örgütü PKKnın ülkemizin güneydoğusunda vatandaşlarımıza yaşam hakkı tanımadığını devlet idaresine ve iradesine güvenen bölge insanının örgüt tarafından baskıya maruz kaldığını kimi zaman da katledildiğini belirten Ersoy Bitlisli MHP meçli üyesi adayı Tillo Uçarın terör örgütü tarafından katledilmesini hatırlattı.

Milliyetçiliği insan sevgisi üzerine kuran ve hiçbir zaman hiç kimseyi ötekileştirmeyen bir anlayışın mensubu olan milliyetçi ülkücüler olarak acılardan beslenmeyi acıları istismar etmeyi acıların üzerinden siyaset geliştirmeyi hiçbir zaman benimsememiştir diyen Ersoy Milliyetçi Hareket Partisinin Güneydoğudaki varlığı üzerinden eleştiri getirenlere MHP için ülkemizin her köşesinde Türk Bayrağının dalgalanmasını daha önemsiyoruz dedi.

Türkiyenin normalleşmesini ve demokratik anlamda bir mücadelesini istiyorsak terörist baskısından terör örgütlerinden Türkiyeyi kurtarmak durumundayız diyen Ersoy bu terörist baskısı ve terörden kurtulmanın yolu devletin kararlı mücadelesinden geçer dedi.

MHP her türlü terör örgütüne karşı devletinin yanında olmaya devam edecektir diyen Ersoy terör örgütünün algı yönlendirmesine katılanların bilinçli ya da bilinçsiz propagandasına katılanların devletin terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadeleyi etkileyemeyeceğini mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

Ersoy konuşmasına Türkiyede demokrasinin sağlıklı inşa edilebilmesinin güvenli huzurlu bir ülkede yaşayabilmenin yolunun her türlü terör örgütünden arınmaktan geçtiğini düşünüyoruz. PKKsı da FETÖsü de adını sayarak Meclisi kirletmek istemediğimiz her türlü iş birlikçilerden bu manada devleti ve milleti kandırmak isteyenlerden kurtulan bir Türkiye gelecekte yeni bir medeniyet ufkuna güneş gibi doğacaktır sözleriyle son verdi.

25 Mayıs 2017 - Politika 172 Okunma


01

Abdullah Özkan - Kıymetli vekilime başarılar diliyorum Allah gücünü artırsın

Yanıtla . 1Begen

Sosyal Anket

Osmaniyespor'un gidişatından memnun musunuz?


YÜKLENİYOR