Osmaniye 60 yabancı gazeteciyi ağırladı

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile AFAD arasında imzalanan AFAD faaliyetlerinin uluslararası kamuoyuna daha iyi duyurulmasını amaçlayan pr...

DİĞER FOTOĞRAFLAR

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile AFAD arasında imzalanan AFAD faaliyetlerinin uluslararası kamuoyuna daha iyi duyurulmasını amaçlayan protokol çerçevesinde 32 ülkeden 60 yabancı basın mensubu AFAD Başkanı Sn.Mehmet Halis Bilden'le birlikte Osmaniye Konaklama Tesisini ziyaret ettiler.

Kolombiya Güney Kore ABD Sırbistan Azerbaycan Özbekistan İngiltere Arjantin ve daha birçok ülkenin basın-yayın kurumlarında görev yapan gazetecilerle birlikte ülkemizin ulusal ve yerel basın yayın kurumlarında görev yapan gazeteciler Osmaniye İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Sn. Serhat Bulut'un yaptığı sunumu dinlediler. Sunum ardından AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden Vali Yardımcı Sn. Alp Eren YILMAZ ve Afet ve Acil Durum İl Müdürü Serhat Bulut gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

Genel itibariyle Türkiyenin bütün dünya ülkeleri arasında Suriyeli sığınmacılara yardım konusunda başı çekmesinin nedeni kampın içerisindeki yaşam koşulları gibi konularda sorular yönelten gazetecilere detaylı şekilde yanıt verildi. Daha sonra gazetecilere birlikte konteyner kentteki okul sağlık ocağı market gibi hizmet veren birimleri ziyaret edilip bu birimlerde çalışan personellerden iş ve işleyiş hakkında bilgi alındı. Ayrıca konteyner kentte yaşayan Suriyeli misafirlerin de kapıları çalınarak bir isteklerinin veya sıkıntılarının olup olmadıkları soruldu.

Ziyaretle ilgili Serhat Bulut Öncelikle Sayın AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden ve beraberindeki yabancı gazetecilerin ziyaretleri bizleri memnun etmiştir bundan dolayı Başkanımıza ve gazetecilere teşekkür ederiz. Dünya kamuoyunda ülkemizdeki kamplarla ilgili çıkan birçok haber yayınlanmaktadır. Bundan dolayı gazetecilerin yapmakta olduğumuz çalışmaları yerinde görmesi hem bizim açımızdan hem de dünya kamuoyu açısından çok isabetli olmuştur. Diğer ülkelerden ziyade Türkiyenin yardım konusunda neden başı çektiği sorusu cevabı en fazla merak edilen soruların başında geldiği dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.Tabii ki bunu anlamak için dinimizin gerektirdiği yaklaşımları ve yüzyıllardır milletimizin geleneğinden gelen misafirperverliği iyi okumak gereklidir. Ayrıca Peygamber Efendimiz zamanında ensar ve muhacir kardeşliğinin payı da yadsınamaz bir gerçektir. Bu nedenlerin hepsini bir bütün olarak düşünürsek yanı başımızda meydana gelen savaşta mağdur olan kardeşlerimizi görmezden gelmenin mümkün olmadığı bir zaman dilimininde yaşadığımızın bilincine varabiliriz. Biz elimizdeki imkanlarla Suriyeli kardeşlerimize en iyi şartlarda barınma hizmeti vermeye devam edeceğiz. açıklamasında bulundu.

24 Haziran 2017 - Osmaniyespor 167 Okunma


Sosyal Anket

Osmaniyespor'un gidişatından memnun musunuz?


YÜKLENİYOR