Okü Rektörünün İlanı İstifa Getirdi

Doç. Dr. Mehmet CİHANGİR’in İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi‘nin Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

OKÜ Rektörü’nün göreve geldiğinden bu yana defalarca kez ilana çıkmasına karşın aylar önce hak ettiği Profesörlük kadrosu için ilana çıkmamasına tepki olduğu düşünülen bir kararla Doç. Dr. Mehmet CİHANGİR’in İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi‘nin Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

OKÜ Rektörü göreve gelmesinden bu yana üç kez öğretim üyesi ilana çıkmıştı. 7 Ağustos 2017 günü verilen ilan ise ilk defa bu kadar toplu olarak verilen bir ilan olarak göze çarpmakta. Yaklaşık 130 öğretim üyesi olan üniversitede ilana çıkılan öğretim üyesi sayısı 20. Bu sayı toplam kadronun yaklaşık %15’ine denk geliyor. Bugüne kadar verilen ilanlardan bazılarının bilimsellikten uzak olduğu gerekçesiyle ulusal medyadan da tepkiler geldiği düşünüldüğünde bu sayının önemi daha da artmış görünmektedir.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu yana çok önemli görevlerde bulunan hemşehrimizDoç. Dr. Mehmet Cihangir daha önce Bahçe Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve son olarak da Osmaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapmıştı.

Doç. Dr. Mehmet Cihangir’in istifa kararını üniversite rektörünün atandığı dönemden bu yana gösterdiği kadrolaşmaya bir tepki olarak aldığı düşünülüyor.

Doç. Dr. Mehmet Cihangir’in geçen yıl Temmuz ayında yapılacak olan ancak son aşamada iptal edilen rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Cafer Kayadelen ve ekibiyle birlikte hareket ettiği, o dönemde mevcut rektörle birlikte hareket etmediği biliniyor. Nitekim sözkonusu ekip o dönemde Başak Gazetesiolarak bizi de ziyaret etmiş ve destek istemişlerdi.

Prof. Dr. Cafer Kayadelenve ekibi o dönemde bazılarınca hükümete ve Cumhurbaşkanına olan yakın duruşlarıyla itham edilmişlerdi.

08 Ağustos 2017 - Osmaniye 3051 Okunma


05

Necip Alçi - FETÖ'den temizlenirken başka grupların kadrolaşması mı oluyor yoksa.Hakedilen ünvanlar neden verilmiyor.Hükümete yakın olmak mı buna engel oluyor.Yanlışlığın bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz.Hemşehrilerimizi üniversitemizde görmek istiyoruz.

Yanıtla . 4Begen
04

Ali Cihangir - Bu memleketin sahibi yok dediğimizde kızıyorlar, küsüyorlar. Memletin evlatları dirsek çürütüyor, Mehmet Cihangir hocamın hangi şartlarda nasıl mücadelelerle buralara geldiğini herhalde benden iyi bilen olmaz. Memleketime gidip hizmet edeyim diye Osmaniye'ye gelen bir Osmaniyeli akademisyenin kendi memleketinde haksızlığa uğraması, 5-6 aydır Profesörlüğü haketmesine rağmen hakkının verilmemesi Osmaniyelilere hakeret değil midir? Yani bir başka rektör adayı ile hareket etti diye bir akademisyenin hakkını vermemek bir akademisyene yakışmaz... Sayın Rektör Beyden açıklama bekliyoruz...

Yanıtla . 9Begen
02

Osmaniyeli - Gelen gideni aratır diye boşuna demiyorlar. Önceki rektör döneminde yapılan keyfi uygulamalar daha fazlası ile devam ediyor anlaşılan. Mehmet hocanın durumunda kaç kişi var, yapılan atamalar liyakat varmı yakından bakmak lazım.

Yanıtla . 10Begen
01

Şükrü Tozluklu - Sayın Rektöre sormak gerekir;

1) Karşıma rektör adayı olarak çıkar diye mi düşünüyorsunuz?

2) Rektör adayı olmak için 3 yıl Prof. olma şartını, potansiyel rektör adayı olarak gördüğünüz kişilerin bu şartı sağlamaması için tedbir mi alıyorsunuz?

3) Mehmet hoca ile aynı durumda olan hocaları, başka bir rektör adayını destekledikleri için mi cezalandırıyorsunuz?

4) Bir sonraki rektörlük seçimlerinin çalışmasına bugünden mi başladınız?

Sayın Rektöre, Şeyh Edebali'nin Öğütlerine bakmasını tavsiye ediyorum. Gelecek korkular üzerine inşa edilmez ve basit hesaplarla da hiç bir büyük hedefe ulaşılmaz...

Yanıtla . 22Begen
03

Mit - @Şükrü Tozluklu 01 nolu yoruma cevabı: Sn Cumurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğanın teveccüh gösterip atama yaptığı bir rektor hakkında böyle konuşmanız doğru değildir. Bu düşüncelerinize ötürü Sizi şiddetle kınıyorum. Haddinizi bilin..

Yanıtla . 2Begen

Sosyal Anket

Osmaniyespor'un gidişatından memnun musunuz?


YÜKLENİYOR