SİTE ÜZERİNDE GOOGLE' DA
aramak için enter'a, vazgeçip sayfaya dönmek için esc basınız basın
28 Temmuz 2011, 05:00 TSİ - Merkez Osmaniye Haberleri

Düziçindeki Sabun Çayına ziyaretçi akını‏

DÜZİÇİ - Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bulunan 20 km uzunluğunda ve 1-2 metre derinliğe sahip olan SABUN ÇAYI, sıcaklarla birlikle ziyaretçi

Düziçindeki Sabun Çayına ziyaretçi akını‏
Foto, Başak Gazetesi

DÜZİÇİ - Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bulunan 20 km uzunluğunda ve 1-2 metre derinliğe sahip olan SABUN ÇAYI, sıcaklarla birlikle ziyaretçi akınına sahne oluyor.
Hava sıcaklıklarının nemle birlikte 40 dereceyi aştığı Düziçinde, vatandaşlar biraz olsun rahatlayabilmek için Sabun Çayına akın etti.
Genellikle Adana-Kahramanmaraş-Gaziantep ve Hatay illerinden gelen ziyaretçilerinde ilgi gösterdiği Sabun Çayına son yılların en büyük ilgisi gösterilirken, soğuk akan sularda yüzenler, suyun içinde çıkmak istemiyorlar.
Sabun Çayının temiz tutulması halinde ilginin her geçen artacağını ve böylesine serin bir suyun bugüne kadar sosyal tesisler yapılmamasını ve suyun baraj yapılarak değerlendirilmemesini hayretler içerisinde karşılayan Düziçililer, “Elin avrupasında bir karış suda elektirkler üretiliyor, barajlar yapılıyor ama Düziçinde ve Türkiyemiz de diz boyumuzu geçen ve bir insanı rahatlıkla götürebilecek ve 4 mevsim 24 saat aynı hız ve olgunlukta akan Sabun Çayının değerlendirilememesine akıl sır erdiremiyoruz” diye konuştular.
Düziçi Sabun Çayı, İrili ufaklı 10'dan fazla şelalesi ve bir o kadar da yüzebilecek 2-3 metre derinliğe sahip doğal havuzlarıyla yörede büyük ilgi ve dikkat çekiyor.
Haber: Süleyman Güzel/Düziçi

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !