SİTE ÜZERİNDE GOOGLE' DA
aramak için enter'a, vazgeçip sayfaya dönmek için esc basınız basın
20 Kasım 2012, 00:33 TSİ -Osmaniye Osmaniye Haberleri

Osmaniye'de kaçak sigara operasyonu

Osmaniye'de düzenlenen operasyonda, piyasa değeri 290 bin TL olan değişik markalarda 45 bin 30 adet kaçak sigara ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Emniyet...

Osmaniye'de kaçak sigara operasyonu
Foto, Başak Gazetesi

Osmaniye'de düzenlenen operasyonda, piyasa değeri 290 bin TL olan değişik markalarda 45 bin 30 adet kaçak sigara ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmaları sonucunda yurda kaçak yollardan sokulan yabancı menşeli tütün ve tütün mamullerini piyasaya sürmek suretiyle haksız menfaat temin eden ve bu şekilde devleti zarara uğrattıkları tespit edilen şahısların deşifre edilmesine yönelik çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Doğu ve Güneydoğu illerinden temin edilen yüklü miktardaki sigaranın kapalı kasa kamyonetler ile Osmaniye il geçiş güzergahı kullanılarak batı illerine götürüleceği bilgisine ulaşıldı. Elde edilen bilgiler doğrultusunda kritik noktalarda yapılan uygulamada şüphe üzerine durdurulan 21 AS 153 ve 35 MFE 82 plakalı kapalı kasa kamyonetlerde 45 bin 30 paket kaçak sigara ele geçirildi. Nakliye amaçlı kullanılan 2 kamyonete de el konuldu.

Ele geçirilen kaçak sigaranın gümrüklendirilmiş tahmini değerinin yaklaşık 290 bin TL olduğu bildirilirken, olayla ilgili gözaltına alınan Çavuş E. (22) ve Ali M. (31) hakkında 5607 ve 4733 sayılı Kanun'a muhalefet suçlarından yasal işlem yapıldı. 

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !