SİTE ÜZERİNDE GOOGLE' DA
aramak için enter'a, vazgeçip sayfaya dönmek için esc basınız basın
22 Kasım 2008, 05:00 TSİ - Merkez Osmaniye Haberleri

Pamuk şeker mesleği de yok olmak üzere

OSMANİYE - Osmaniye'de 36 yıldır pamuk şeker satan Osman Alagöz, mesleğinin her an yok olmakla karşı karşıya olduğunu söyledi. Kentte pamuk şeker...

Pamuk şeker mesleği de yok olmak üzere
Foto, Başak Gazetesi

OSMANİYE - Osmaniye'de 36 yıldır pamuk şeker satan Osman Alagöz, mesleğinin her an yok olmakla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Kentte pamuk şeker satan son kişi olduğunu belirten 3 çocuk babası Osman Alagöz (53), para kazanmanın yanı sıra çocukları sevindirmenin kendisi için ayrı bir haz olduğunu belirtti. Kışın pamuk şeker ve elmalı şeker, yazın ise dondurma satarak evinin geçimini sağladığını söyleyen Alagöz, "Pamuk şeker, eskiden çocuklar için çok lüks bir şekerdi. Satışlarımız da oldukça iyiydi. Çünkü o dönemlerde çocuklar için pek bir şey üretilmiyordu. Dolayısıyla fazla seçenekleri yoktu. Ama şimdilerde çeşit çeşit şekerlemeler üretiliyor. Pamuk şekere olan ilgi de her geçen gün azaldığı için bu işi yapanların sayısı da düştü" dedi.
Sünnet düğünlerinde, özel okullarda ve kreşlerdeki çeşitli etkinliklere üç tekerlekli pamuk şeker arabasıyla gittiğini belirten Alagöz, pamuk şeker satabilmek için bazen köylere ve ilçelere de gittiğini sözlerine ekledi.

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !