SİTE ÜZERİNDE GOOGLE' DA
aramak için enter'a, vazgeçip sayfaya dönmek için esc basınız basın
13 Ağustos 2013, 00:48 TSİ -Osmaniye Osmaniye Haberleri

Rant savaşını Toprakkale kazandı

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nden Belediyelere gelecek olan vergi rantı ile başlayan savaş uzun süredir amansız bir şekilde Toprakkale ile Tüysüz arasında...

Rant savaşını Toprakkale kazandı
Foto, Başak Gazetesi

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nden Belediyelere gelecek olan vergi rantı ile başlayan savaş uzun süredir amansız bir şekilde Toprakkale ile Tüysüz arasında sürüyordu.İlk raundu Tüysüz Belediyesi kazanmış ve  Osmaniye OSB'nin Belediye payını alıyordu.

Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal, bu olayı çözerek Osmaniye OSB'nin gelirlerini almak için neredeyse Ankara'yı yol etmişti. Ankara'daki bürokrasi de zayıf olan Tüysüz Belediyesi iktidar partisinden olmasına rağmen hakkı olduğu halde, Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal'ın  yoğun siyasi baskısının ardından Tüysüz Beldesi'nin Belediyeliği de iptal edilerek Toprakkale'nin Tüysüz Mahallesi yapıldı.

Yerel seçimlere 7ay gibi bir süre kala yaşanan böyle bir olay Tüysüz halkı tarafından büyük bir tepki ile karşılandı.Öyle ki, her seçimde 1. parti olan Ak Parti'yi Tüysüz'de kötü günler bekliyor.

7 ay sonra yapılacak olan yerel seçimleri Toprakkale'de MHP'nin kazanması muhtemel. Hele MHP'den öyle bir aday adayı  Güney Akgül var ki, aday yapılması halinde açık ara seçimi alacağa benziyor.

Tüysüz'e yapılan bu haksızlık yerel seçimde karşılığını fazlasıyla bulacak gibi görülüyor.

Diğer yandan rant kavgasından başka hiçbir anlamı olmayan, bu kararın alımasına aracılık eden siyasileri de herkes iyi tanıyor ve yeri geldiği zaman da cevabını en ağır şekilde alacaga benziyor. 

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 24

  Tuysuz-sevdalisi- Kim olduğunu anladın dimi akpli gözlük.

  Yanıtla Beğen 25 Ocak, 19:09

 • 23

  Tuysuz-sevdalisi- Tüysüzlü kardeşim bizim gibi tüysüzlü olan ilçe başkanımız bizi sattı. Bundan haberin var mı?.

  Yanıtla Beğen 25 Ocak, 19:01

 • 22

  Omer-oz- Ömer öz 2014 yerel seçimlerinin öncelikle topralede hizmet getirmesini temenni eder dostluk ve kardeşlik şeklinde seçim atmosferi olmasını diler toprakkade gerçekten hizmet edecek ayrımcılık yapmacak toprakkalenin menfatını düşünecek çalmanın degil yemenin degil hizmet etmenin ve toprakkelenin çıkarını düşünecek hizmet sevdalısı bir adayın çıkmasını temenni eder seçimde başarılar dilerim istanbuldan sevgilerimle.

  Yanıtla Beğen 25 Eylül, 23:46

 • 21

  Mustafa-aslan- Ortadaki pasta büyük herkesin ağzının suyu akıyor ama hevesleri kursağında kalacak. Çünki biz tüysüzlüyüz ve kolay kolay pabuç bırakmayız. Gerekirse toprakkaleyide alırız belediyeyi tüysüze getiririz.

  Yanıtla Beğen 14 Eylül, 23:06

 • 20

  Bin-dal-kes- Yalaka gazete.

  Yanıtla Beğen 10 Eylül, 16:17

 • 19

  Tkale-sevalisi- Kardeşim bu kadar da yalakalık olmaz. El insaf. Mhp kesin kazanacak kim varken güney akgül varken. Bu kadarda olmaz.

  Yanıtla Beğen 04 Eylül, 16:53

 • 18

  Osmaniye-sevdali- Sedat şanalın belediye personeli ile arası ii dgl. Arkadaşımdan duyduguma göre. Tarihin en kötü başkanı.

  Mhp kimi koysa kazanır. Ankara ile de arası öle ii dgl.

  Yanıtla Beğen 01 Eylül, 22:09

 • 17

  Leceli- Benim anlamadığım bir husus var tüysüzlü hemşerilerimiz neden toprakkaleye ve toprakkale belediye başkanına kızıyor? siyaset bu. Tüysüz elden giderken tüysüz belediye başkanı ne yapıyordu? tüysüz belediyesi akp de değil miydi? neden ankarada güçlerini hissettiremediler. Neden olay resmi gazetede yayınlanınca haberleri oldu. Bu işin tek suçlusu tüysüz belediye başkanı ve ekibidir kimse kusura bakmasın yalan yanlış bilgilerle beceriksizliklerini başkalarının üstüne yıkmaya çalışmasınlar. Allahtan korkun.

  Yanıtla Beğen 22 Ağustos, 02:39

 • 16

  Haberci- Arkadaşlar 2014 seçimlerinde tüysüz diye bişey yok cumhurbaşkanı ve başbakan imzalamış bu belediyeler kapatılacak kanunda var bu çünkü küçük belediyeler devlete bi sürü masraf yüklüyor ne gerek var kapatın gitsin tabi sizin derdiniz para olmuş musluk kesilecek ya hayırlı olsun şimdiden.

  Yanıtla Beğen 17 Ağustos, 22:49

 • 15

  Hakan-uyduran- Birleşim ve birliktelik toprakkale için hayırlı uğurlu olsun. İlçe genelinde yaşayanların menfaati siyasi menfaatten çok çok üstündedir. Ayrımcılığa ve araya fesat sokmaya hayır. Toprakkale insanı seçim zamanı kime oy vereceğini çok iyi bilir. Biri veya birilerinin de bu konularda yönlendirmesinede gerek yoktur.

  Bu konuda tüm ilçe halkı (tüysüz sazlık aslanpınarı sayhüyük vs. ) hür ve bağımsızdır.

  Saygılar sevgiler.

  Yanıtla Beğen 15 Ağustos, 13:57

 • 12

  Osmaniiyeli- Ak patili olarak bu saaten sonra mhpyi destekleyecegim memleketimizi sanırım hemşerimizden başkası düşünmüyor ne kadar iyi degil desekte mhp bizim için hayırlısı olacak mhp toprakkaleyi kazanacaktır bunun gibi hasanbeylide sanırım yerel seçimde yükselen mhp bu seçimded yükselecek çogu akpatili olan arkadaşlarımında aynı görüşü belirtmesi bunun göstergesidir.

  Yanıtla Beğen 14 Ağustos, 18:51

 • 11

  Tuysuzlu- Tüysüzü bırakmayız gerekirse olay çıkar ama tüysüz bırakılmaz teslim olmaz.

  Yanıtla Beğen 14 Ağustos, 15:59

 • 9

  Cem-candemir- Mesele cikar ve siyaset olunca bes kurusluk haber degeri olmayan yazilara yorumlar cogaliyor hemen haberiniz bes para etmez boyle haber de habercilikte yapilmaz.

  Yanıtla Beğen 14 Ağustos, 12:34

 • 8

  Tuysuz- Tüysüz beldesi muamalarla dolu bir yerdir mhp hakında yazılanlar dogru çıkabilir bekle ve gör.

  Yanıtla Beğen 14 Ağustos, 07:28

 • 7

  Osmanila- Tüysüz beldiyesi belediy olarak osb yi yeniden tüysüz kazanmıştır sedat başkan yine ranta pay alamayacak hem toprakkalede hemde tüysüzde mhp kazanacaktır.

  Yanıtla Beğen 13 Ağustos, 18:46

 • 6

  Osmnyden- Sedat başkan duyduğumuza göre belediyede personelle tahriklere gelmeyin diye toplantı yapıyor ortalığı germeyin küçük beyinliler dedikleri insnlar diye bazı zatlardan bahsediyor ama ortalığı kendisi geriyor. Aman başkan biraz dikkat. Ortam gergin daha kötü olmasın.

  Yanıtla Beğen 13 Ağustos, 15:58

 • 5

  Tuysuz-toprak- Ya arkadaşlar ne alakası var ya. Zayıf 5 tane on tane adam mı yoksa güçlü bir adam mı? sadece bunu düşünün. Birleşmiş güçlenmiş. Tüysüz halkı neden tepki gösteriyor?.

  Yanıtla Beğen 13 Ağustos, 15:24

 • 4

  Toprak-kale- Bu işi ak parti toprakkale' de seçim almak için yaptı ise yanlış. Çünkü tüysüz' de ne kadar ak partili varsa mhp' li olur. Ayrıca başkan şanal gerçekten gücü yetti de bu işi yaptıysa ki başkan kendine zarar vermiştir. Tüysüz' den oy alamaz. Ama başkan toprakkale için iyi bişey yapmış.

  Yanıtla Beğen 13 Ağustos, 15:13

 • 3

  Toprakkaleli- Sayın yazar. Toprakkalenin bundan sonraki belediye başkanları tüysüzden olacak demektir. Günau akgül kazanamaz.

  Yanıtla Beğen 13 Ağustos, 11:40

 • 1

  Toprakkaleli-vat- Bana göre sizin temenniniz toprakkale ile tüytüzün birbirine düşman olması toprakkalenin hakkı yenirken ses çıkartmıyorsunuz şimdi ne oldu tüysüzün hakkı yeniyor diyorsunuz. Siz gazetecimi yoksa taraftarmısınız. Toprakkale ve tüysüzü ne kadar tanıyoysunuz? mhp nin adayı kim olursa olsun akp çok farkla yine belediyeyi alacak kıskananlar çatlasın.

  Yanıtla Beğen 13 Ağustos, 08:51

  • 13

   Tuysuzungencleri- Sen ne saçmaladıgının farkında deilsin... Ne demek onca yıllık belediyeyi kaldırmak. Öle bişey olsun tüysüzün gençleri toprakkaleyi yerle bir eder bee.

   Yanıtla Beğen 15 Ağustos, 05:29

  • 10

   Demirci- Senanacak avucunu yalarsın mhp alacak belediye yi.

   Yanıtla Beğen 14 Ağustos, 13:27

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !