Vali Kerem Al

Malum olduğu üzere Osmaniye’miz; 1996 yılında il olduktan sonra, bir çok valiyi konuk etmiş,İlimizde görevlendirilen valiler karınca kararınca hizmetlerde bulunmuş, kendi hizmet anlayışları çerçevesinde çeşitli çalışmalara imza atmış. Yaşayan ve halihazırda görevde bulunan valilerimize sağlık ve esenlikler dilerken, vefat eden valililerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Sayın valimiz Kerem AL beyefendiyle çok yakın bir diyaloğum olmasada zatalilerinin yapmış olduğu gayretli çalışmaları uzaktan izledim. Bu yazıyı da vefa adına yazma gereği duyduğumu belirtmek isterim.Osmaniye’li olarak şehrimizde bir çok önemli gelişmelere öncülük etmiş bir zaata ahde vefa gereği yazı yazmasam erdem gereği vicdanen rahatsızlık duyacağımı, ahde vefa gerçeğine büyük haksızlık yapacağımı düşündüğüm için yazıyorum.Bu yazıyı Sayın Vali bey görevde olsa bazı kesimlerce yalakalık olarak anlaşılacağı için yazmazdım. Bilindiği üzere Kerem AL beyefendi son kararname ile merkeze çekilen valiler arasında idi. Makamlar gelip geçici önemli olan kubbede hoş seda bırakmak.Sayın valimizin memleketimiz içinde hoş bir seda bıraktığını düşünüyorum.

Çoğumuzun bildiği gibi Osmaniye ye gelen valiler genelde hep kaymakamlıktan geldiler ve belkide valilik görevine alışma süreçleri oldu. Ama Kerem AL valimiz daha önce valilik yaptığı için tecrübeliydi.

Sayın valinin en takdir edilen özelliği aslında makamdan kaynaklı bir gurur , kibir ve kasıntı hastalığının olmayışıdır.Bu yönüyle halk tarafından takdir ediliyordu.

Belki tarafımızca bilinmeyen bir çok çalışması vardır , ancak bildiklerimizden bahsedeyim. Özellikle Karaçay rekreasyon çalışması sayın valiyle beraber anılacak bir projedir.İnşallah bu proje mesire alanına kadar geliştirilerek devam eder.

Yine Osmaniyespor‘umuzun 3. Lige çıkmasında sayın valinin çok büyük payı var.Antalya ‘da ki maçta sayın valinin göz yaşlarına hepimiz şahidiz. Bu ancak bir şehri sevmek ve onunla bütünleşmekle olur.

Sayın valinin İhh ve yetimlere yaptığı desteğe de bizzat şahit oldum. Gözden kaçan eksiklikler yok mu? Tabi ki ama hatasız kul olmaz..

Sayın valimize Osmaniye de yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz . Allah razı olsun. Yolu ve bahtı açık olsun…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Fazıl NACAR - Mesaj Gönder 296 Okunma


Sosyal Anket

Osmaniyespor'un gidişatından memnun musunuz?


YÜKLENİYOR