SİTE ÜZERİNDE GOOGLE' DA
aramak için enter'a, vazgeçip sayfaya dönmek için esc basınız basın
18 Kasım 2008, 05:00 TSİ - Merkez Osmaniye Haberleri

Osmaniye'de güvercin festivali

OSMANİYE - Osmaniye Güvercin Sevenler Derneği tarafından düzenlenen 3. Güvercin Festivali'nde kıyasıya mücadele yaşandı. Belediye Çamlık Düğün...

Osmaniye'de güvercin festivali
Foto, Başak Gazetesi

OSMANİYE - Osmaniye Güvercin Sevenler Derneği tarafından düzenlenen 3. Güvercin Festivali'nde kıyasıya mücadele yaşandı.
Belediye Çamlık Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen festivale, Osmaniye'nin yanı sıra İzmir, Bursa, İstanbul, Mersin, Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'dan 180 güvercin sahibi katıldı. Festival Tertip Komitesi Başkanı Hakan Tuncer, amaçlarının Türkiye'nin dört bir yanındaki güvercin sevenleri bir araya getirmek ve bu kişileri kaynaştırmak olduğunu söyledi.
Festival kapsamında Sarı ve Kırmızı Meverdi, Kara Müsevvet, Zırhlı Şamı, Ağ ve Göv Şamı olmak üzere 6 dalda yarışma düzenlendi. 180 yarışmacının güvercinlerine, boyu, güzelliği, duruşu, rengi, boynunun kalınlığı gibi özelliklerine göre jüri üyeleri tarafından puan verildi. Yaklaşık bin 500 kişinin izlediği festivalde, Kırmızı Meverdi dalında Osmaniye'den Adem Şahan, Kara Müsevvet dalında Osmaniye'den Mustafa Karagöz, Zırhlı Şamı dalında Kahramanmaraş-Elbistan'dan Ahmet Poyrazoğlu, Sarı Meverdi dalında
Bursa'dan İbrahim Taşlı, Ağ dalında Bursa'dan İbrahim Taşlı ve Göv Şamı dalında ise Elbistan'dan Beytullah Gök ile Gaziantep'ten Mehmet Telefoncu'nun güvercinleri birinci oldu. Birinci olan güvercinlerin sahiplerine altın güvercin küpesi ve kupa verildi.
Festivale, Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Kara, MHP İl Başkanı Yener Tuncer, AK Parti İl Başkanı Ali Binboğa, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Çenet, İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Hamza Tor da katıldı.

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 1

  Tanigawa- arkadaşım haklısın bunu dernek başkanlarımz aclraayayak yani bizleri bir araya onlargetirecekler.sayın başkanlarım tfcrkiyenin bfctfcn dernek  .başkanları biribirinzle diyaloğa girip bizleri bir araya getirn eylem yapalım greve gidelim ne gerkiyrsa yapalım..

  Yanıtla Beğen 17 Mart, 23:15

 • 2

  Cacilli-ahmet- slm55tana muverdi ağ şammı karışık kuşlar var

  Yanıtla Beğen 14 Mart, 14:22

 • 3

  Cetin-sarac- en güzel
  müverdi bende

  Yanıtla Beğen 28 Ocak, 11:19

 • 4

  Enes-kus- festivaliniz çok güzel di ama kuş çeşidini çogaltırsanız seviniriz

  Yanıtla Beğen 26 Ocak, 20:26

 • 5

  Koylu-muhsin- hoş

  Yanıtla Beğen 15 Ocak, 15:46

 • 6

  Sahinkaraca- festivaliniz çokgüzeldi

  Yanıtla Beğen 22 Aralık, 11:10

 • 7

  Hasan-guler- yokk

  Yanıtla Beğen 09 Mayıs, 23:04

 • 8

  Kadir-altun- degerli aydın

  Yanıtla Beğen 19 Şubat, 13:17

 • 9

  Mahmut-yazan- selam abi ne yapıyon haberler bomba gıbı

  Yanıtla Beğen 19 Kasım, 09:03

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !