Bebehum'dan yerli bebek devam sütü

Bebehum

Bebehum'dan yerli bebek devam sütü

İSTANBUL - Bebehum, hidrolize protein eldesiyle cennet hurması ve Düzce kabağından probiyotik özellikli bebek devam sütü üretti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Düzce'de üretim yapan Gürler Global AŞ'nin markası Bebehum, 5 bin metrekarelik yeni fabrikasını faaliyete geçirerek bebek devam sütünde yerli üretime başladı.

Hidrolize protein eldesiyle cennet hurması ve Düzce kabağından probiyotik özellikli bebek devam sütü üreterek yenilikçi bir ürün geliştiren Bebehum, modern teknolojilerle donatılan yeni üretim tesisiyle bebek devam sütlerini, iç pazarın yanı sıra yurt dışına da ihraç edecek.

2016'da kurulan firma, bebek ve çocuk giyiminden bebek devam sütü üretimine kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor.

Proje, Gürler Global AŞ desteğiyle KOSGEB'in AR-GE, ÜR-GE ve İnovasyon Destek Programı kapsamında gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gürler Global AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gürler, Bebehum ile yerli ve milli üretimde önemli bir adım attıklarını belirterek, "Hedefimiz, kaliteli ve güvenilir ürünlerimizle bebeklerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlamak ve ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak." ifadelerini kullandı.

Yerli üretimin başlamasıyla, bebek devam sütü alanındaki yıllık ortalama 110 milyon dolarlık cari açığın kapatılması hedefleniyor.

Bebehum, Türkiye'nin yerli ve doğal kaynaklarından stratejik bir şekilde faydalanarak uluslararası arenada rekabet gücünü artırma hedefine önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

Gürler Global AŞ bünyesinde yer alan bir diğer marka olan Bebegen, bebek ve çocuk giyim ürünleriyle piyasada yer alıyor. Yolculuğuna e-ticaretle başlayan Bebegen, kısa sürede büyüyerek perakende mağazacılığa ve ihracata yöneldi.Ekonomi 28.05.2024 16:12:06 0
Anahtar Kelimeler: bebehum'dan yerli bebek devam sütü

İlginizi Çekebilir

1

CANiK'in yeni fabrikası, ABD'deki toplantıda örnek gösterildi

2

Karmod, Kahramanmaraş'a Halk Ekmek büfe kabini üretti

3

Akkuyu NGS'nin birinci ünitesinde muhafaza öngerme sisteminin montajı tamamlandı

4

Asset GLI, 2028 Stratejik Hedefler ve İş Geliştirme Toplantısı yapıldı

5

AB tescilinin Osmaniye yer fıstığında üretim ve ihracatı artırması bekleniyor

6

SunExpress, VCT Finlet ile karbon ayak izini azaltıyor

7

Karmod'dan Afrika'ya toplu prefabrik konut projesi

8

Vakıf Katılım ve Teknopark İstanbul'dan "VK Boost Girişim Hızlandırma Programı"

9

Mavi Nefes Projesi deniz ekosisteminin korunmasına katkı sağlıyor

10

Türkiye Sigorta, 6 ayda 50,4 milyar lira prim üretti