İlginizi Çekebilir

1

Sinan Özen 20 yıl sonra Devreklileri coşturdu

2

45 bin kişinin katılım sağladığı "Tatvan Doğu Anadolu Fuarı" sona erdi

3

Binali Yıldırım, konserde seyirciyle türkü söyledi

4

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: "2023 Haziran seçimlerinin işaret fişeğini Dodurgalılar, Türkiye’ye ve dünyaya ilan etti”

5

Dodurga’da belediye başkanlığını AK Parti’nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı kazandı

6

Van gökyüzü tutkunlarının yeni durağı oldu

7

Kahramankazan’da sünnet olan 300 çocuk doyasıya eğlendi

8

Bakan Yanık: “Çıtır Çıtır Felsefe serisi incelenmiş ve 7 kitap muzır ilan edilmiştir”

9

Sivas’ta Yöresel Ürün Satış Merkezi açıldı

10

Pegasus, Rize-Artvin Havalimanı’na ilk uçuşunu yaptıBüro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: “Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki personelin hakkının teslim edilmesini istiyoruz”

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: “Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki personelin hakkının teslim edilmesini istiyoruz”

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Covid-19 pandemi sürecinde dünyanın imrenerek baktığı ve sorunsuz sistemi ile herkesin takdir ettiği Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki personelin hakkının teslim edilmesini istiyoruz” dedi.
Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı olan Büro Memurları Sendikası’na (Büro Memur- Sen) bağlı sendika işçileri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binası önünde basın açıklaması düzenledi. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışan kurum personellerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek isteyen yaklaşık 200 sendikalı işçi, basın açıklamasına katıldı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 16 Mayıs haftasının her yıl ’Sosyal Güvenlik Haftası’ olarak kutlandığını belirterek, “Bilindiği üzere her yıl Mayıs ayının 16’sını içine alan hafta, Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 16-20 Mayıs tarihlerine denk gelen kutlamalar, büyük bir sevince dönüşmesi gerekirken SGK çalışanlarının yaşadığı mağduriyetler nedeniyle buruk bir şekilde geçmekte” diye konuştu.

“Kamu personelinin uzmanlaştırılmasını, sosyal sigorta uzmanı kadrosunun açılmasını ve çalışma tazminatının verilmesini istiyoruz”
Yazgan, Büro Memur-Sen olarak “Hak verilmez, alınır” anlayışıyla meydanlarda olduklarını ve taleplerini belirterek, “Covid-19 pandemi sürecinde dünyanın imrenerek baktığı ve sorunsuz sistemi ile herkesin takdir ettiği Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki personelin hakkının teslim edilmesini istiyoruz. Kamu personelinin uzmanlaştırılmasını, sosyal sigorta uzmanı kadrosunun açılmasını ve çalışma tazminatının verilmesini istiyoruz. Toplu sözleşme maddesiyle güvence altına alınan, 4/B’li olarak görev yapan personelin kadroya geçmesini bekliyoruz. 3600 Ek gösterge çalışmasında SGK çalışanları ve büro hizmet kolunda çalışanlar başta olmak üzere; hizmet kolumuzda çalışanların göz ardı edilmemesi ve hakkının verilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.