İlginizi Çekebilir

1

UYUMA aplikasyonu uyuşturucu şebekesini çökertti

2

Otomobil ile çarpışan motosikletteki 2 kişi yaralandı

3

Arnavutköy’de bir eve giren ve 28 suç kaydı olan hırsız yakalandı

4

Niğde’de uyuşturucu operasyonu: 19 gözaltı

5

Kırgızistan’da bir okulun tavanı düştü: 1 yaralı

6

Bisikletli sporcunun ölümüne neden olan sürücü her yerde aranıyor

7

Aracıyla geldi, 80 kiloluk mazgalı çalıp gitti

8

İstanbul Vali Yardımcısı ve Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M. H. Nail Anlar: "Yangında can kaybımız yok"

9

Uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı

10

Sınırda göçmenleri alıkoyarak fidye isteyen şüpheli yakalandıGüneş paneli hırsızları 4 denemede de başarılı olamadı

Güneş paneli hırsızları 4 denemede de başarılı olamadı

Gaziantep’in Nizip ilçesinde çiftçilik yapan bir ailenin evine dadanan hırsızlar, 4. denemesinde de evin çatısındaki panelleri çalamadı. Güvenlik kameralarına yansıyan hırsızlık girişimleri nedeniyle tedirgin olan aile yetkililerden yardım istiyor.
Gaziantep’in Nizip İlçesine bağlı Söğütlü mahallesinde yaşayan ve çiftçilik yapan Bozkurt ailesinin bağ evinin çatısında bulunan güneş panelleri, son 1 ayda yaşanan 4 kez çalınmak istendi. Hırsızlık girişimi her seferinde başarısız sonuçlanan hırsızlar, son işlerinde ise ailenin gelmesi ile yaklaşık 50 bin TL değerinde olan güneş panelini alamadan kayıplara karıştı. Yakalanmamak için yüzlerini maske ile kapatan hırsızlık, güvenlik kameralarını da etkisiz hale getirdi. Kameraların çalışmaması üzerine gelen bildirim ile harekete geçen Ömer Bozkurt, hemen bağ evine gitti. Bozkurt’u fark eden hırsızlar ise kaçarak, izlerini kaybetti. Evi soyulmadan yetişen Ömer Bozkurt, tüm çabalarına rağmen hırsızları yakalayamadı.
Bozkurt’un yardım istemesi üzerine ise olay yerine gelen Nizip İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini de inceleyen ekipler, kırılan kapıda inceleme yaptı. Ekipler, şahısların eşkal ve kimliklerini belirlemek için geniş çaplı bir araştırma başlattı.
Yaşanan hırsızlık girişimlerinden bıktıklarını belirten Ömer Bozkurt, “Gaziantep’in Nizip ilçesi Söğütlü mahallesindeki evimize geçtiğimiz yıl 50 bin TL değerinde güneş paneli yaptırdık. Son 1 ay içerisinde evimize 4 defa hırsızlık girişimi oldu. Son olarak dün akşam hırsızlar, evimizin kapısını kırarak içeri girmişler. Güvenlik kameramızı da kırmışlar ve güvenlik kamerasından bana bildirim geldi. Bizde hızlıca eve gittik ancak bizim geldiğimizi görüp kaçtılar” diye konuştu.