İlginizi Çekebilir

1

Türkiye’nin en genç festivali Üsküdar’da Kolpa ve Sefo rüzgarı estirdi

2

İngiltere’de su kullanımına kısıtlama

3

Savunma Sanayii Başkanı Demir: “Savunma sanayii ürünlerimizi ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170’e ulaştı”

4

ABD Başkanı Biden, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılımına onay veren belgeleri imzaladı

5

Bakan Karaismailoğlu: “(6’lı masa ile ilgili) Türkiye’de yıllardır başımıza ne musibetler açtığı belli olan kesimler, masaların altında dolaşıyor”

6

ABD’de göçmenlere uygulanan “Meksika’da Kal” programına son verildi

7

Tekirdağ’da sağanak yağış bekleniyor

8

Başkan Ergün’den muhalefete ’Siyasi şov’ çıkışı

9

Murat Yılmaz, Karaman Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne atandı

10

Biden, 280 milyar dolarlık Çip ve Bilim Yasasını imzaladı

KKTC Anadolu Üniversitesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi

KKTC Anadolu Üniversitesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa’da Anadolu Üniversite’nin mezuniyet töreni düzenlendi.
KKTC’deki Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Kampüsü’nde bugün 2021- 2022 öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bakanlar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın katıldığı mezuniyet töreni, dereceye giren öğrencilerin konuşmalarıyla başladı. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, ülkede 4 gün boyunca süren yangın nedeniyle törene katılmakta kararsız kaldığını ancak bugün etkili olan yağışla beraber yangının kontrol altına alınmasının ardından törene katılmaya karar verdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de 10 binden fazla mezun veren ve 40. yılını kutlayan Anadolu Üniversitesi hocalarını ve mezunlarını kutlayarak, "Burası, 10 binden fazla mezun veren üniversite olarak ülkemizde iz bırakmıştır. Üniversite, ülkemizin yapısına, dokusuna, akademik olarak gelişmesinde ve de sosyal ekonomik kalkınmasında etkili olmuştur. Tüm mezunları ve hocalarımızı kutluyorum" dedi.
Yanan ormanlara 1 milyon fidan
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, konuşmasında orman yangınlarına da değinerek, "Burada ve Marmaris’te yangın yaşanmıştır. Bu yangınların söndürülmesi için olağanüstü çaba gösteren, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Marmaris yangını içinde bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu sabah yaptığımız görüşmede, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 1 milyon fidanın yanan ormanın tekrar ağaçlandırılması için gönderileceği müjdesini verdi. Bu haber bizleri çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.