İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye’de pozitif vaka sayısı 230 oldu

2

TAG Otoyolu Osmaniye'den Gaziantep yönüne trafiğe açıldı

3

Osmaniye-Gaziantep kara yolunun Gaziantep yönü trafiğe kapatıldı

4

İpek: Osmaniye Büyük Şehir Oluyor

5

Osmaniye'de kar yağışı nedeniyle köyde mahsur kalan yaşlı kadını itfaiye kurtardı

6

Osmaniye'de metruk binalar polis gözetiminde yıkılıyor

7

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonlarına 6 tutuklama

8

Osmaniye’de pozitif vaka 198 oldu

9

Osmaniye’de lise kütüphanelerinde "Diyanet yayınları köşesi" oluşturuldu

10

Osmaniye'de yapılan tespihler 50'den fazla ülkeye satılıyorM.Tuncer Boz
4.11.2021 22:13:02
Evet tedirginlik ve korkuya kapılmadan , temkin ,dikkat ve tedbir ile yani kurallara riayet ile inşaallah bu hastalıktan az zarar ile kurtuluruz. Zaten tedbir bir nevi duadır ki yaratana karşı tazarru ve dua ile arzu ve tahayyül ettiğim şeyde beni muvaffak kıl demektir. Hastalığın manen vazifesi onu bu noktada ibadete sevk edip ahireti hatırlatmaktır. Hem insana acziyetini hissettirip kendisine düşen vazifeye dikkat ile bu noktada tam bir şuur kazandırmaktır. Yani bir çeşit medenileşmektir. Bu gibi bulaşıcı hastalıkların duası tedbirdir ve kurallara uyup başkasına ve şahsına zarar verecek büyük cinayetlerden kendini alıkoymaktır. Bilgilendirmeleriniz yerinde teşekkürler.

Osmaniye’de Pozitif Vaka Artıkça Artıyor

Osmaniye’de Pozitif Vaka Artıkça Artıyor

Osmaniye’de pozitif vaka maalesef artıkça artıyor. Bu illet hastalığın önüne nasıl geçilecek kimsede bir şey bilmiyor. Oysa ki, bu hastalığın asıl panzehiri kurallara uymaktır. Herkes vurdum duymaz davranınca koronavirüs duruyor da kuduruyor.

Osmaniye’de dün yapılan koronavirüs testlerinde 367 pozitif vaka çıktı. Osmaniye’deki test yoğunluğuna göre 100 kişi üzerinden hesaplanması halinde 21 kişi de pozitif vaka görüldü.

Bizlerde ne yazacağımızı artık bilemez olduk. Her gün usanmadan, yılmadan sizleri bilinçlendirmek adına bu haberleri yapıyoruz. Lütfen artık duyarlı olun. Aşılarınızı yaptırın. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyun.


Anahtar Kelimeler: Osmaniye’ Pozitif Artıkça Artıyor