İlginizi Çekebilir

1

Bir zamanlar terörle anılan Cilo-Sat Buzul Gölleri’nde festival coşkusu

2

Afyonkarahisar’da kurbanlıklar görücüye çıktı

3

Hakemin evlilik teklifi final maçına damga vurdu

4

Başkan Büyükkılıç, özel öğrencilerin karnelerini dağıttı

5

Vali Pehlivan, Namrun Kalesinde incelemelerde bulundu

6

İkiyaka zirvesinde duygulandıran mutluluk

7

Üretim kapasitesi çeşitliliğinde lider iller belirlendi

8

Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali coşkusuyla devam ediyor

9

Körfez Belediyesi piknikte buluştu

10

Kocasinanlı çocuklar Başkan Çolakbayrakdar ile şenlendiTurgutlu’da yerel tohum takas ve bahar şenliği büyük ilgi gördü

Turgutlu’da yerel tohum takas ve bahar şenliği büyük ilgi gördü

Turgutlu Belediyesi, YAŞAMDER ve Turgutlu Kent Konseyi işbirliğiyle bu yıl 4. kez düzenlenen Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği birbirinden güzel etkinliklerle gerçekleşti.
Turgutlu Belediyesinin yerel tohumları yaşatmak ve geleceğe aktarmak için yıllardır düzenlediği Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği bu yıl da büyük ilgi gördü. Irlamaz’da düzenlenen Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde farklı yerel tohum çeşitleri, alanı dolduran binlerce vatandaşa ücretsiz dağıtıldı. Şenliğe çevre illerden katılan belediyeler ve dernekler de kendi tohumlarını takas etti. Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde, tohum takasının yanı sıra halk oyunları gösterileri, çocuk dans gösterileri, müzik dinletisi, çocuklar için yarışmalar ve skeçler gibi birçok farklı etkinlik vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Eğlenceli anlara sahne olan Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği Turgutlululardan tam not aldı.
Tarımsal üretimi, yerli tohumu yaşatmanın önemini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Belediyemiz, YAŞAMDER ve Kent Konseyimiz işbirliğiyle düzenlenen Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliğimizi birbirinden güzel etkinliklerle gerçekleştirdik. Tohum bizler için, çiftçimiz için hayati bir değere sahiptir. Bu yüzden tohumlarımızı korumak bizim birincil görevimizdir. Kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumlarımızı gelecek nesillere aktarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Turgutlu’muza renk katan bu güzel şenlikte emeği geçen herkese ve şenliğimize katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.